Aktuality

20. 4. 2022

Pietní akt k uctění památky 77. výročí vypálení osady Ploština se koná dne 24. 4. 2022.Začátek ve 13:00 hodin.
Více informací v přiložené pozvánce.

11. 4. 2022

U příležitosti připomenutí si okupace Čech a Moravy vojsky nacistického Německa

 

11. 4. 2022

My, delegáti krajské konference KSČM zásadně odmítáme působení vojsk Německa na našem území, jak o něm hovořila ministryně obrany Černochová. Jednoznačně podporujeme mírové řešení konfliktu na Ukrajině a ne jeho podporou dodáváním zbraní. Jedná se o souboj kapitalistických center. Ano, je to porušení mezinárodního práva. Trpí tam bezesporu obyčejní lidé.

9. 4. 2022

Současná politická situace v České republice odpovídá kvalitám aktivní činnosti politických stran ve spektru dění , kdy po výsledku parlamentních voleb v loňském roce , levice zcela propadla (čím asi ?) a voliči  se přiklonili díky propagandě (ala americké šou)  k pravicovým slibům a to ještě netušili co je čeká .Nástup legislativou nastrojené léčky s 5-ti koaličním seskupením , které i dál exi

5. 4. 2022

Máme za sebou další událostmi nabitý týden a bohužel musím konstatovat, že při pouhém pohledu na novinové titulky 13. týdne roku 2022 se nedivím, že čím dál více lidí propadá skepsi a budoucnost České republiky přestávají vidět růžově i ti největší optimisté.

4. 4. 2022

Ve víru války na Ukrajině nám v Česku zapadl osud ruské státní banky Sberbank. Ta, pod tlakem mezinárodních sankcí, nuceně ukončila svoji činnost na českém bankovním trhu. Po ukázkovém runu na banku jako v dobách Banky Bohemia a zásahu ČNB přišla Sberbank o licenci.

3. 4. 2022

Učil na Karlově univerzitě. Vydal řadu knih (tři v cizích jazycích). Byl prezidentem Mezinárodního svazu studentstva (40 miliónů členů ze 110 zemí). Vystupoval na Valných shromážděních OSN. Jednal s desítkami hlav států, vlád i politických stran. Budoval široké mezinárodní koalice. Za mír a práva slabších proti zvůli silnějších.

31. 3. 2022

Česká republika často kopíruje německé trendy, obzvláště ty negativní. Pokud se tedy v Německu začínají lidé zásobovat základními potravinami, je dost možné, že se tak brzy začne dít i u nás.

17. 3. 2022

+   Kandidát na prezidenta republiky Josef Skála bude v pátek dne 18. března 2022 hostem pořadu CNN Prima News Divoká karta. S politickými rivaly europoslankyní M. Gregorovou (PIRÁTI) a s M. Stropnickým  bude diskutovat o válce na Ukrajině a o zdražování.

15. 3. 2022

Patnáctý březen si stojí za to připomínat. Byl dokončením toho, co začalo v Mnichově. Po ztrátě pohraničí se republika postupně měnila ve fašistickou. Vstup nacistické armády a okupace zbytku českých zemí její fašizaci dokončil. Začala doba vyšetřoven gestapa, koncentráků, rozsudků soudců Freislerů a zabíjení nejlepších synů a dcer našeho lidu.

15. 3. 2022

Přinášíme vám další pravidelný díl souhrnu týdenních informací, nazvaného BEZ OBALU s Kateřinou Konečnou, dnes o raketově rostoucích cenách pohonných hmot, výzvě pirátského poslance Michálka, pěti návrzích

14. 3. 2022

"Vláda není schopna řešit žádný zásadní problém. Teď všechny negativní socioekonomické jevy svede na ukrajinský konflikt. Ale ty problémy jsou mnohem hlubší a mají dlouhodobější vývoj.

11. 3. 2022

Ministr financí by už měl připravovat novelu

Sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2022, předložený koaliční vládou Petra Fialy (ODS). Počítá se schodkem 280 miliard korun, což je o 97 miliard méně, než navrhoval bývalý kabinet Andreje Babiše (ANO). Pro rozpočet hlasovalo 99 poslanců vládní koalice, poslanci ANO a SPD hlasovali proti.

11. 3. 2022

Vláda Petra Fialy stále neřeší dramatické zdražování v ČR, zejména prudký růst cen potravin a energií.

7. 3. 2022

U památníku spisovatele a novináře Josefa Holečka se v sobotu odpoledne v Táboře sešlo kolem třiceti lidí, které pojí s tímto literátem konce 19. a počátku 20. století myšlenka slovanské vzájemnosti.

1. 3. 2022

Přinášíme vám další pravidelný díl souhrnu týdenních informací, nazvaného BEZ OBALU s Kateřinou Konečnou, dnes zejména o rusko-ukrajinském konfliktu, ale i o nastolení narativu kolektivní viny a kmotrovství v ODS.

25. 2. 2022

KSČM soustavně protestuje proti neustále se zhoršující mezinárodní situaci související s eskalací konfliktu ve východní Evropě. Ten nyní postoupil do další dramatické fáze.

22. 2. 2022

Přinášíme vám další pravidelný díl souhrnu týdenních informací, nazvaného BEZ OBALU s Kateřinou Konečnou, o Babišově pokrytectví, vývoji v kauzách STAN, ale i o Haló novinách.

Vážení čtenáři Haló novin,

22. 2. 2022

KSČM soustavně protestuje proti aktuálnímu dramatickému zhoršení mezinárodní situace v Evropě a hrozbě nového válečného konfliktu.

18. 2. 2022

Komunisté vysílají do volby prezidenta člena pražské organizace a bývalého místopředsedu ústředního výboru Josefa Skálu. Prezidentské volby, které rozhodnou o nástupci Miloše Zemana, Českou republiku čekají počátkem příštího roku.

17. 2. 2022

Kandidát na prezidenta Josef Skála diskutoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS se senátorem Markem Hilšerem o situaci na ukrajinsko-ruských hranicích. Zatímco Hilšer říká, že ruský prezident Vladimir Putin chce Ukrajinu položit, Skála tvrdí pravý opak. 

15. 2. 2022

„To, co předvedla slovenská vláda s prezidentkou Čaputovou, je ukázkové chování vazala. Naprosté servility vůči USA,“ říká k „obranné dohodě“ mezi Slovenskem a USA, europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná.

15. 2. 2022

V reakci na dnešní nocí začínající přesuny armády USA přes naše území a dramaticky narůstající nebezpečí války svolává Krajský výbor KSČM Praha za podpory mírových a protiválečných demonstrací protest před velvyslanectvím USA v Praze. Demonstrace se uskuteční v neděli 20. února od 14 hodin před budovou ambasády USA, Tržiště 15, Praha 1 - Malá Strana. V příloze plakátek.

14. 2. 2022

„Spotřebitelské ceny vzrostly oproti loňskému lednu o téměř 10 %. Je to nejvíce od července 1998, kdy meziroční růst cen dosáhl hodnoty 10,4 %. Největší vliv na výši lednového meziročního indexu měly ceny bydlení, pohonných hmot a potravin,“ uvádí Pavla Šedivá, vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ.

11. 2. 2022

KSČM rozhodně protestuje proti neskrývaným válečnickým ambicím pravicové vlády ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů.

Stránky